Ana Sayfa › Ortaokul › Taban Puanları

2025 yerleştirme verileri

Siirt LGS Taban Puanları 2026

Son güncelleme: 18 Ekim 2026 · Yazar: PuanRobotu Editör Ekibi

Siirt genelindeki liselerin taban puanları, yüzdelik dilimleri ve 2026 kontenjanları. Tablo başlıklarına tıklayarak sıralayabilirsin.

16listelenen okul
435,96en yüksek taban puan
%5,40en düşük yüzdelik dilim
Siirt lise taban puan tablosu
OkulİlçeTürTaban PuanYüzdelik DilimKontenjan
Siirt Türk Telekom Fen LisesiMERKEZFen Lisesi435,96%5,40120
Atatürk Anadolu LisesiMERKEZAnadolu Lisesi402,29%10,37120
Siirt LisesiMERKEZAnadolu Lisesi374,57%15,1590
Kurtalan Fen LisesiKURTALANFen Lisesi374,20%15,2160
Marmara Anadolu LisesiMERKEZAnadolu Lisesi347,60%20,39120
Kurtalan Anadolu LisesiKURTALANAnadolu Lisesi319,81%26,5590
Siirt Sosyal Bilimler LisesiMERKEZSosyal Bilimler Lisesi311,85%28,48120
Kurtalan Kız Anadolu İmam Hatip LisesiKURTALANAnadolu İmam Hatip Lisesi266,91%41,3130
Siirt İbrahim Hakkı Kız Anadolu İmam Hatip LisesiMERKEZAnadolu İmam Hatip Lisesi250,21%47,35120
Siirt Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMERKEZMesleki ve Teknik Anadolu Lisesi229,99%56,3930
Kurtalan Anadolu İmam Hatip LisesiKURTALANAnadolu İmam Hatip Lisesi222,40%60,4990
Siirt Merkez Abdülhamid Han Turizm Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMERKEZMesleki ve Teknik Anadolu Lisesi215,80%64,4330
Siirt Merkez Abdülhamid Han Turizm Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiMERKEZMesleki ve Teknik Anadolu Lisesi208,30%69,3660
Siirt Anadolu İmam Hatip LisesiMERKEZAnadolu İmam Hatip Lisesi173,72%92,9290
İsmail Fakirullah Anadolu İmam Hatip LisesiMERKEZAnadolu İmam Hatip Lisesi172,46%93,5360
Tillo Anadolu İmam Hatip LisesiTİLLOAnadolu İmam Hatip Lisesi161,24%97,4424

Taban puan ve yüzdelik dilimler 2025 MEB merkezi yerleştirme sonuçlarına, kontenjanlar 2026 verilerine aittir. Taban puanlar her yıl değişir.

Siirt Taban Puanları Hakkında

Bu tabloda Siirt ilindeki merkezi sınavla öğrenci alan liselerin 2025 yerleştirme taban puanları ve yüzdelik dilimleri listeleniyor. Taban puan, okula yerleşen son öğrencinin puanıdır; yüzdelik dilim ise tercih döneminde daha istikrarlı bir referanstır.

Taban puanı açıklaması: en son yerleşen öğrencinin puanı
Puanın tabanın üstündeyse şansın yüksek; altındaysa riskli tercihtir.
100 ile 500 arası puan ölçeği: düşük, orta, iyi ve çok iyi bantları
Puanın bu ölçekte nerede olduğunu sonuç bölümündeki tabloyla karşılaştır.

Kendi puanına uygun okulları otomatik bulmak için LGS Tercih Robotunu, puanını hesaplamak için LGS Puan Hesaplama aracını kullanabilirsin. Diğer iller için tüm illerin taban puanları sayfasına dön.