2025 yerleştirme verileri
Ankara LGS Taban Puanları 2026
Son güncelleme: 18 Ekim 2026 · Yazar: PuanRobotu Editör Ekibi
Ankara genelindeki liselerin taban puanları, yüzdelik dilimleri ve 2026 kontenjanları. Tablo başlıklarına tıklayarak sıralayabilirsin.
| Okul | İlçe | Tür | Taban Puan | Yüzdelik Dilim | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|---|
| Ankara Fen Lisesi | ÇANKAYA | Fen Lisesi | 494,51 | %0,10 | 120 |
| Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Lisesi | ÇANKAYA | Fen Lisesi | 493,80 | %0,21 | 60 |
| Ankara Pursaklar Fen Lisesi | PURSAKLAR | Fen Lisesi | 489,02 | %0,31 | 120 |
| Ankara Erman Ilıcak Fen Lisesi | SİNCAN | Fen Lisesi | 481,89 | %0,77 | 120 |
| Atatürk Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Anadolu Lisesi | 481,73 | %0,79 | 330 |
| Özdemir Bayraktar Havacılık ve Uzay Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | ELMADAĞ | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 480,24 | %0,87 | 48 |
| Cumhuriyet Fen Lisesi | ÇANKAYA | Fen Lisesi | 477,33 | %1,04 | 120 |
| Keçiören Vatansever Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Fen Lisesi | KEÇİÖREN | Fen Lisesi | 476,40 | %1,13 | 150 |
| Yenimahalle Fen Lisesi | YENİMAHALLE | Fen Lisesi | 474,69 | %1,27 | 90 |
| Özkent Akbilek Fen Lisesi | ETİMESGUT | Fen Lisesi | 470,75 | %1,57 | 120 |
| ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 470,56 | %1,61 | 48 |
| ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 465,94 | %2,01 | 48 |
| Ankara Atatürk Lisesi | ÇANKAYA | Anadolu Lisesi | 462,68 | %2,34 | 240 |
| Gazi Anadolu Lisesi | ÇANKAYA | Anadolu Lisesi | 462,45 | %2,37 | 240 |
| Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi | ÇANKAYA | Anadolu Lisesi | 461,49 | %2,46 | 180 |
| Dr.Binnaz Ege-Dr.Rıdvan Ege Anadolu Lisesi | ÇANKAYA | Anadolu Lisesi | 457,81 | %2,83 | 150 |
| Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi | ETİMESGUT | Anadolu Lisesi | 456,26 | %3,00 | 120 |
| Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi | ÇANKAYA | Anadolu Lisesi | 454,34 | %3,19 | 90 |
| Nermin Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Anadolu Lisesi | 452,00 | %3,46 | 150 |
| Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi | ÇANKAYA | Anadolu Lisesi | 450,78 | %3,59 | 60 |
| Vecihi Hürkuş Anadolu lisesi | KEÇİÖREN | Anadolu Lisesi | 449,26 | %3,77 | 120 |
| Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi | YENİMAHALLE | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 448,01 | %3,91 | 180 |
| Mamak Fen Lisesi | MAMAK | Fen Lisesi | 445,09 | %4,25 | 120 |
| Ayrancı Anadolu Lisesi | ÇANKAYA | Anadolu Lisesi | 443,29 | %4,47 | 90 |
| Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | ETİMESGUT | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 443,26 | %4,47 | 30 |
| Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi | YENİMAHALLE | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 441,30 | %4,72 | 90 |
| Betül Can Anadolu Lisesi | ÇANKAYA | Anadolu Lisesi | 436,56 | %5,32 | 150 |
| Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Anadolu Lisesi | 436,03 | %5,39 | 150 |
| Altındağ Yıldırım Beyazıt Fen Lisesi | ALTINDAĞ | Fen Lisesi | 435,61 | %5,44 | 120 |
| Süleyman Demirel Anadolu Lisesi | SİNCAN | Anadolu Lisesi | 435,34 | %5,48 | 120 |
| Ayhan Sümer Anadolu Lisesi | ÇANKAYA | Anadolu Lisesi | 433,50 | %5,73 | 90 |
| Ümitköy Anadolu Lisesi | ÇANKAYA | Anadolu Lisesi | 432,21 | %5,90 | 150 |
| Ayrancı Anadolu Lisesi | ÇANKAYA | Anadolu Lisesi | 432,02 | %5,93 | 60 |
| Aydınlıkevler Anadolu Lisesi | KEÇİÖREN | Anadolu Lisesi | 430,97 | %6,07 | 150 |
| Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi | KAHRAMANKAZAN | Fen Lisesi | 430,66 | %6,12 | 120 |
| Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | ETİMESGUT | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 429,96 | %6,21 | 60 |
| Ankara Lisesi | ALTINDAĞ | Anadolu Lisesi | 429,33 | %6,30 | 120 |
| Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi | ETİMESGUT | Anadolu Lisesi | 429,00 | %6,35 | 120 |
| Fatih Anadolu Lisesi | SİNCAN | Anadolu Lisesi | 423,58 | %7,11 | 120 |
| Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi | YENİMAHALLE | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 423,18 | %7,16 | 90 |
| Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi | MAMAK | Anadolu Lisesi | 420,05 | %7,60 | 120 |
| Gölbaşı Anadolu Lisesi | GÖLBAŞI | Anadolu Lisesi | 418,19 | %7,88 | 180 |
| Polatlı TOBB Fen Lisesi | POLATLI | Fen Lisesi | 417,22 | %8,02 | 120 |
| Meliha Hasanali Bostan Çubuk Fen Lisesi | ÇUBUK | Fen Lisesi | 416,98 | %8,06 | 120 |
| Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi | PURSAKLAR | Anadolu Lisesi | 416,25 | %8,17 | 120 |
| Gazi Lisesi | ALTINDAĞ | Anadolu Lisesi | 416,17 | %8,18 | 90 |
| TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | KIZILCAHAMAM | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 415,02 | %8,36 | 30 |
| Şehit Cengiz Polat Anadolu İmam Hatip Lisesi | YENİMAHALLE | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 414,60 | %8,42 | 40 |
| Aktepe Şehit Köksal Kaşaltı Anadolu lisesi | KEÇİÖREN | Anadolu Lisesi | 411,31 | %8,92 | 90 |
| Ankara Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi | ÇANKAYA | Sosyal Bilimler Lisesi | 409,08 | %9,27 | 120 |
| Şehit Cengiz Polat Anadolu İmam Hatip Lisesi | YENİMAHALLE | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 406,54 | %9,67 | 40 |
| Çağrıbey Anadolu Lisesi | MAMAK | Anadolu Lisesi | 405,84 | %9,79 | 120 |
| Erkan – Volkan Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi | SİNCAN | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 403,19 | %10,22 | 90 |
| Teknopark Ankara İvedik OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 402,71 | %10,30 | 30 |
| Piri Reis Anadolu Lisesi | ALTINDAĞ | Anadolu Lisesi | 402,25 | %10,38 | 120 |
| Hasanoğlan Atatürk Fen Lisesi | ELMADAĞ | Fen Lisesi | 400,84 | %10,61 | 120 |
| Başkent Anadolu Lisesi | MAMAK | Anadolu Lisesi | 395,96 | %11,41 | 120 |
| Teknopark Ankara İvedik OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 395,38 | %11,51 | 30 |
| Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 394,94 | %11,59 | 60 |
| Hatice-Cemil Ercan Fen Lisesi | BEYPAZARI | Fen Lisesi | 394,91 | %11,59 | 90 |
| Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi | ÇANKAYA | Sosyal Bilimler Lisesi | 391,82 | %12,11 | 120 |
| Teknopark Ankara İvedik OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 388,47 | %12,67 | 30 |
| Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi | KEÇİÖREN | Sosyal Bilimler Lisesi | 387,86 | %12,78 | 180 |
| Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 384,09 | %13,43 | 30 |
| Sezai Karakoç Anadolu Lisesi | ETİMESGUT | Anadolu Lisesi | 381,90 | %13,82 | 120 |
| Batıkent Şehit Demet Sezen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi | YENİMAHALLE | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 380,03 | %14,16 | 24 |
| Atatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi | KEÇİÖREN | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 379,92 | %14,18 | 90 |
| Teknopark Ankara İvedik OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 376,68 | %14,76 | 30 |
| Ümitköy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi | ÇANKAYA | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 372,03 | %15,62 | 90 |
| Teknopark Ankara İvedik OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 369,24 | %16,13 | 30 |
| Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi | ŞEREFLİKOÇHİSAR | Fen Lisesi | 367,22 | %16,51 | 90 |
| Polatlı Anadolu Lisesi | POLATLI | Anadolu Lisesi | 365,51 | %16,84 | 120 |
| Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 361,64 | %17,58 | 30 |
| Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 361,14 | %17,68 | 30 |
| Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi | ALTINDAĞ | Sosyal Bilimler Lisesi | 361,04 | %17,70 | 90 |
| Altındağ Anadolu İmam Hatip Lisesi | ALTINDAĞ | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 355,75 | %18,75 | 60 |
| Mehmet Doğan Fen Lisesi | KALECİK | Fen Lisesi | 355,58 | %18,78 | 60 |
| Şehit Ahmet Özsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi | KEÇİÖREN | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 354,42 | %19,02 | 90 |
| Ankara Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi | ALTINDAĞ | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 353,73 | %19,16 | 60 |
| Şehit Ömer Takdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi | ÇUBUK | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 352,50 | %19,41 | 90 |
| Ümitköy Anadolu İmam Hatip Lisesi | ÇANKAYA | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 352,09 | %19,49 | 60 |
| Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | SİNCAN | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 351,53 | %19,60 | 30 |
| Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 351,24 | %19,66 | 30 |
| Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi | YENİMAHALLE | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 350,08 | %19,89 | 40 |
| Elvanköy Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | ETİMESGUT | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 345,65 | %20,80 | 30 |
| Pursaklar Anadolu İmam Hatip Lisesi | PURSAKLAR | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 345,09 | %20,91 | 60 |
| Çubuk Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi | ÇUBUK | Anadolu Lisesi | 344,27 | %21,09 | 60 |
| Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi | AKYURT | Anadolu Lisesi | 342,49 | %21,46 | 60 |
| Keçiören İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | KEÇİÖREN | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 342,18 | %21,53 | 30 |
| Mustafa Asım Köksal Anadolu İmam Hatip Lisesi | KEÇİÖREN | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 337,42 | %22,54 | 40 |
| Bilal Güngör Fen Lisesi | NALLIHAN | Fen Lisesi | 334,03 | %23,29 | 60 |
| Hasan Hüseyin Akdede Fen Lisesi | GÜDÜL | Fen Lisesi | 326,80 | %24,92 | 60 |
| Batıkent Şehit Demet Sezen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi | YENİMAHALLE | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 326,30 | %25,03 | 90 |
| Gazi Şahin Anadolu Lisesi | ELMADAĞ | Anadolu Lisesi | 324,60 | %25,43 | 60 |
| Özel Harekat Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi | ÇANKAYA | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 314,43 | %27,85 | 90 |
| Yenimahalle Zeynep-Salih Alp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 313,70 | %28,03 | 30 |
| Mamak Anadolu İmam Hatip Lisesi | MAMAK | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 312,80 | %28,25 | 90 |
| Şehit Murat Üçöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 309,36 | %29,11 | 30 |
| Şehit Özgür Can İnce Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | SİNCAN | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 307,61 | %29,54 | 30 |
| Ostim Şehit Alper Zor Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 304,13 | %30,43 | 30 |
| Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | KEÇİÖREN | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 303,44 | %30,61 | 30 |
| Teknopark Ankara İvedik OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 303,11 | %30,70 | 30 |
| Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi | ALTINDAĞ | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 301,14 | %31,22 | 40 |
| Polatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | POLATLI | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 300,47 | %31,39 | 30 |
| Uluslararası Prof.Dr.Muhammed Hamidullah Anadolu İmam Hatip Lisesi | YENİMAHALLE | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 298,27 | %31,96 | 60 |
| Sincan Anadolu İmam Hatip Lisesi | SİNCAN | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 297,29 | %32,22 | 120 |
| Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | MAMAK | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 296,93 | %32,32 | 30 |
| Uluslararası Millî İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi | GÖLBAŞI | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 296,63 | %32,40 | 30 |
| Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 294,93 | %32,87 | 30 |
| Şehit Özgür Can İnce Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | SİNCAN | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 287,49 | %34,96 | 30 |
| İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | ALTINDAĞ | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 286,43 | %35,26 | 30 |
| Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | ÇUBUK | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 286,43 | %35,26 | 30 |
| Şehit Erdal Koçak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | SİNCAN | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 285,99 | %35,39 | 30 |
| Beypazarı Şehit Sefa Tiftik Anadolu İmam Hatip Lisesi | BEYPAZARI | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 285,36 | %35,58 | 24 |
| Şehit Sebahattin Koçak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi | GÖLBAŞI | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 283,84 | %36,03 | 30 |
| Abidinpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | MAMAK | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 280,41 | %37,03 | 30 |
| Şehit Sebahattin Koçak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi | GÖLBAŞI | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 280,40 | %37,04 | 24 |
| Keçiören Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | KEÇİÖREN | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 280,00 | %37,16 | 30 |
| Demetevler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi | YENİMAHALLE | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 272,13 | %39,60 | 60 |
| Keçiören Şehit Mustafa Avcu Anadolu İmam Hatip Lisesi | KEÇİÖREN | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 268,46 | %40,79 | 90 |
| Güzide Ülker Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | PURSAKLAR | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 268,14 | %40,91 | 30 |
| Polatlı Anadolu İmam Hatip Lisesi | POLATLI | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 266,83 | %41,34 | 40 |
| Eryaman Şehit Okan Koç Anadolu İmam Hatip Lisesi | ETİMESGUT | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 266,16 | %41,56 | 30 |
| Balgat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | ÇANKAYA | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 258,10 | %44,39 | 60 |
| Abidinpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | MAMAK | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 256,13 | %45,11 | 30 |
| Başkent OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | SİNCAN | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 242,50 | %50,52 | 25 |
| Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 241,83 | %50,81 | 30 |
| Şehit Mehmet Karakaşoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | KEÇİÖREN | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 239,61 | %51,80 | 30 |
| Yenimahalle Zeynep-Salih Alp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 237,90 | %52,57 | 30 |
| Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | GÖLBAŞI | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 236,21 | %53,34 | 30 |
| Ankara Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | ALTINDAĞ | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 230,72 | %56,02 | 30 |
| Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | ALTINDAĞ | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 230,23 | %56,27 | 30 |
| Aydınlıkevler Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | KEÇİÖREN | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 222,81 | %60,25 | 30 |
| Altındağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | ALTINDAĞ | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 222,41 | %60,48 | 30 |
| Balgat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | ÇANKAYA | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 220,45 | %61,64 | 30 |
| Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | MAMAK | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 215,85 | %64,40 | 30 |
| Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | MAMAK | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 215,58 | %64,56 | 30 |
| Bizim Anadolu Vakfı Gürcan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi | KIZILCAHAMAM | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 215,32 | %64,73 | 24 |
| Çiğdemtepe Şehit Mehmet Coşkun Kılıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 214,77 | %65,07 | 30 |
| Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi | GÖLBAŞI | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 213,67 | %65,78 | 30 |
| Şehit Sebahattin Koçak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi | GÖLBAŞI | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 213,42 | %65,94 | 24 |
| Tapu Kadastro Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | ÇANKAYA | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 211,96 | %66,87 | 60 |
| Beypazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | BEYPAZARI | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 211,23 | %67,36 | 30 |
| Nurten Uşan Anadolu İmam Hatip Lisesi | ÇANKAYA | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 210,38 | %67,94 | 40 |
| Çankaya Borsa İstanbul Turizm Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | ÇANKAYA | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 210,20 | %68,06 | 90 |
| Şehit Zekeriya Yurdakul Anadolu İmam Hatip Lisesi | KIZILCAHAMAM | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 207,48 | %69,92 | 24 |
| Mogan Turizm Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | GÖLBAŞI | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 202,50 | %73,43 | 60 |
| Türközü Oğuzhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | MAMAK | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 202,08 | %73,73 | 30 |
| Borsa İstanbul Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | ÇANKAYA | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 201,13 | %74,42 | 30 |
| Muhammed Hamdi Yazır Anadolu İmam Hatip Lisesi | AKYURT | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 200,33 | %75,01 | 24 |
| Mogan Turizm Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | GÖLBAŞI | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 199,08 | %75,91 | 30 |
| Sincan Ahmet Andiçen Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | SİNCAN | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 198,40 | %76,42 | 30 |
| Battalgazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | MAMAK | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 195,73 | %78,39 | 30 |
| Kalaba Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | KEÇİÖREN | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 194,51 | %79,28 | 30 |
| Pursaklar Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | PURSAKLAR | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 190,69 | %82,13 | 30 |
| Ankara Turizm Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 190,49 | %82,28 | 60 |
| Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 182,65 | %87,76 | 60 |
| Kahramankazan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi | KAHRAMANKAZAN | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 180,71 | %89,02 | 60 |
| Şereflikoçhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi | ŞEREFLİKOÇHİSAR | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 175,57 | %91,99 | 30 |
| Kahramankazan Fuat Erkmen Anadolu İmam Hatip Lisesi | KAHRAMANKAZAN | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 172,67 | %93,43 | 24 |
| Osman Yüksel Serdengeçti Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi | MAMAK | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 171,93 | %93,77 | 30 |
| Elmadağ Anadolu İmam Hatip Lisesi | ELMADAĞ | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 171,93 | %93,78 | 24 |
| Nallıhan Fettah Güngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | NALLIHAN | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 171,54 | %93,96 | 30 |
| Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | ÇANKAYA | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 171,15 | %94,12 | 60 |
| Bağlıca Şehit Kalender Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi | ETİMESGUT | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 170,75 | %94,29 | 60 |
| Karaali Tarım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | GÖLBAŞI | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 169,48 | %94,83 | 60 |
| Yıldırım Beyazıt Anadolu İmam Hatip Lisesi | ALTINDAĞ | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 167,43 | %95,61 | 30 |
| Muhammed Hamdi Yazır Anadolu İmam Hatip Lisesi | AKYURT | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 166,22 | %96,01 | 30 |
| Batıkent Şevket Evliyagil Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 166,08 | %96,06 | 60 |
| Abdülhamid Han Anadolu İmam Hatip Lisesi | AYAŞ | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 165,86 | %96,14 | 24 |
| Bağlum Şehit Oğuz Kaan Usta Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | KEÇİÖREN | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 163,51 | %96,86 | 60 |
| Yenimahalle Zeynep-Salih Alp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 161,04 | %97,50 | 30 |
| Bağlum Şehit Yakup Çapat Anadolu İmam Hatip Lisesi | KEÇİÖREN | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 159,69 | %97,80 | 30 |
| Nallıhan Şehit Hulki Beydili Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | NALLIHAN | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 159,43 | %97,85 | 60 |
| Ortatepe Anadolu İmam Hatip Lisesi | MAMAK | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 153,04 | %98,89 | 30 |
| Çankaya Borsa İstanbul Turizm Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | ÇANKAYA | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 151,37 | %99,07 | 90 |
| Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 150,58 | %99,15 | 60 |
| Haymana Anadolu İmam Hatip Lisesi | HAYMANA | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 150,52 | %99,15 | 30 |
| Akyurt Şükrü Acar Anadolu İmam Hatip Lisesi | AKYURT | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 147,26 | %99,43 | 30 |
| Şehit Hacı Kazım Ozan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi | BEYPAZARI | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 146,46 | %99,48 | 24 |
| Ankara Turizm Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | YENİMAHALLE | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 143,26 | %99,66 | 60 |
Taban puan ve yüzdelik dilimler 2025 MEB merkezi yerleştirme sonuçlarına, kontenjanlar 2026 verilerine aittir. Taban puanlar her yıl değişir.
Ankara Taban Puanları Hakkında
Bu tabloda Ankara ilindeki merkezi sınavla öğrenci alan liselerin 2025 yerleştirme taban puanları ve yüzdelik dilimleri listeleniyor. Taban puan, okula yerleşen son öğrencinin puanıdır; yüzdelik dilim ise tercih döneminde daha istikrarlı bir referanstır.
Kendi puanına uygun okulları otomatik bulmak için LGS Tercih Robotunu, puanını hesaplamak için LGS Puan Hesaplama aracını kullanabilirsin. Diğer iller için tüm illerin taban puanları sayfasına dön.